Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
700 Lekë

Jean Moréas. Poeti i Morese ( Botuar nga: Les Livres Rama në 2012 )

Autori:  Luan Rama

"Grek nga Athina dhe me origjinë shqiptare nga e ëma, Moréas-i ishte i tillë edhe nga i ati. Atij i pëlqente të bënte të njohur se mbiemri i tij i gjatë, që fshihte një pseudonim të pëlqyeshëm për veshin e francezëve, nuk ishte veçse një formë e helenizuar e emrit shqiptar Diamanti... pas Gëtes nuk ka patur një tjetër shkrimtar si ai që ta ketë vështruar jetën me aq qartësi e largpamësi. Ndjenjat e tij më pasionante ai i ngrinte në një nivel të lartë kulture saqë çdo gjë që ai ndjente bëhej poetike, dhe në këtë unë kuptoj atë lloj klasiçizmi apo nëse doni përsosmërinë."- Guillaume Apollinaire.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Les Livres Rama (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 2-9542974-0-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 138 x 207 x 12 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania