Blije këtë produkt
820 Lekë

Jasemini në vendin e gënjeshtarëve ( Botuar nga: Albas në 2018 )

Autori:  Gianni Rodari

Në një vend, ku, sipas urdhrit të sovranit, gjithçka funksionon në të kundërt dhe është e ndaluar të thuhet e vërteta, mbërrin Jasemini me zërin e tij të fuqishëm, i cili me ndihmën e miqve simpatikë mposht arrogancën dhe bën të triumfojë sinqeriteti. Në këtë libër (një ndër të parët) Rodari dëshmon aftësinë e tij të jashtëzakonshme për të shqyrtuar realitetin shoqëror me sy kritik dhe aftësinë për të shkuar me gjallëri dhe me finesë stili drejt një universi fantastik, të ngritur mbi altruizmin, bujarinë dhe miqësinë. Jasemini me zërin dhe me tipin simpatik na fton ta shohim me mirëbesim të ardhmen.

Çmimi: 820 Lekë
Blije këtë produkt
820 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-9928-282-28-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 176
  • Përmasat e librit: 148 x 210 x 7 mm

Njihu me Autorin

Gianni Rodari -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania