Blije këtë produkt
800 Lekë

Jasemina ( Botuar nga: Ombra GVG në 2017 )

Autori:  Jean Sasson
Përkthyesi:  FJORALBA SHAHAJ

Pavarësisht se lexuesi është i detyruar të lexojë një histori tronditëse, ngarkuar me emocione të fuqishme, në thelb “Jasemina..” është një libër që bën thirrje për të vepruar, duke e detyruar atë të reagojnë për gjendjen dramatike të grave në vendet që janë të përfshira në konflikt. Ky libër është i rëndësishëm sepse denoncon botërisht krimet e luftës dhe u jep grave që i kanë mbijetuar dhunës dhe torturave seksuale një shans për të rrëfyer në sytë e botës historitë e tyre. "Jasemina..." u jep mundësinë grave që janë përdhunuar e mandej vrarë , që të ngrenë zërat nga varret ku u prehen trupat, në mënyrë që bota ta dëgjojë zërin e tyre. Libra si ky janë vërtetë të dhimbshëm , por janë të nevojshëm për të ndërgjegjësuar njerëzit se deri në çfarë pike mund të arrijë njeriu kur i mungon arësyeja . "Një libër që duhet lexuar patjetër. veçanërisht i rekomandueshëm për të gjithël ata që luftojnë për të respektuar të drejtat e njeriut' -USA Today

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-182-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 135 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Jean Sasson -

Jeason Sasson, ka lindur në vitin 1947, në Alabama. Vepra e saj i dedikohet kryesisht grave në Lindjen e Mesme. Në vitin 1978, nga Amerika udhëtoi për në Arabinë Saudite dhe shërbeu si koordinatore për çështjet mjekësore në spitalin e Mbretit Faisal në Riad. Qëndroi në Arabi, pranë familjes ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania