Blije këtë produkt
1500 Lekë

Idioti ( Botuar nga: Fan Noli në 2016 )

Përkthyesi:  Myzejen Shapllo

Ky është romani në të cilin mishërohen, në trajtën më të plotë, parimet krijuese të Dostojevskit dhe ku zotimi i çuditshëm i subjektit arrin lulëzimin e vërtetë.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-203-16-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 740
  • Përmasat e librit: 144 x 203 x 29 mm

Njihu me Autorin

Fjodor M. Dostojevski -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania