Per shkak te situates se Covid-19, porosite jashte Shqiperise jane bllokuar deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to Covid-19 situation, orders for out of Albania have been blocked until a further notice.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
1100 Lekë

Idealet demokratike dhe realiteti ( Botuar nga: Helga's Secrets në 2016 )

Autori:  Halfir J Mackinder
Përkthyesi:  Alfred Cako

Tezat e Hallford Makinder kanë diktuar gjithë gjeopolitikën e shekullit të XX dhe vazhdojnë të kenë ndikim të jashtëzakonshëm edhe sot: Kush e sundon botën dhe pse faktorët përcaktues në politikën globale lidhen me pozicion gjeografik të perandorive moderne? Makinderi formuloi thënien e tij të shumë-cituar: Kush sundon Evropën Lindore sundon Tokëzemrën; Kush sundon Tokëzemrën sundon Ishullin e Botës; Kush sundon Ishullin e Botës sundon Botën. E gjithë kjo tezë artikulohet qartë në këtë libër...

Çmimi: 1100 Lekë
Blije këtë produkt
1100 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Helga's Secrets (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-09-047-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 244
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 20 mm

Njihu me Autorin

Halfir J Mackinder -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania