Blije këtë produkt
300 Lekë

I vogli Donat Argjendi ( Botuar nga: Botime Pegi në 2003 )

Autori:  Bedri Dedja
Përkthyesi:  Papa Kristo Negovani

Novela “I vogli Donat Argjendi”, është një nga rrëfenjat e para të letërsisë sonë për fëmijë. Autori i vendos ngjarjet në kohën e princërve shqiptarë. Djali i një prijësi rrëmbehet nga kusarët dhe pas shumë peripecish kthehet tek prindërit. Me një gjuhë të thjeshtë, autori iu përcjell fëmijëve mesazhin se liria fitohet me sakrifica dhe i mëkon me dashurinë për atdheun.

Çmimi: 300 Lekë
Blije këtë produkt
300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2003)
  • Botuar në: 2003
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-99927-822-29-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 34
  • Përmasat e librit: 203 x 281 x 0 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania