Blije këtë produkt
800 Lekë

I love Tom Hanks ( Botuar nga: Botime Pegi në 2014 )

Autori:  Elvira Dones

Elvira Dones, autorja e mirënjohur e romanit “Yjet nuk vishen kështu” risjell në një botim të ri një përmbledhje tregimesh të përkufizuara nga vetë ajo si “përralla moderne”.nKëto tregime na zbulojnë dhimbjet e një të kaluare të errët, të cilën shqiptarët e përballojnë me ironinë dhe durimin e një të dënuari të pashpresë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-9928-175-41-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 262
  • Përmasat e librit: 142 x 210 x 0 mm

Njihu me Autorin

Elvira Dones -

Elvira Dones u lind në Durrës në vitin 1960. Ka diplomuar në Letërsi Shqipe dhe Letërsi Angleze në Universitetin Shtetëror të Tiranës. Nga tetori i vitit 1988 jeton dhe punon në Zvicër. Në gjuhën shqipe ka publikuar : DASHURI E HUAJ, roman, Tiranë, 1997 (Botuar në italisht, në vitin 1998, me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania