Blije këtë produkt
700 Lekë

I fundmi i kastriotëve ( Botuar nga: Albas në 2021 )

Autori:  Bedri Dedja

Romani për fëmjjë"I fundmi i Kastriotëve" hedh dritë mbi një ngjarje tragjike të historisë së Shqipërisë, e cila njihet shumë pak nga lexuesi shqiptar. Ne vitin 1481, pasi u rrit e u bë burrë, Gjon Kastrioti vendosi te kthehej në Krujë për të organizuar një kryengritje, me dëshirën për të vazhduar bëmat e atit te tij, Skenderbeut të lavdishëm. Si do të vijojnë përpjekjet e tjj për ta çliruar Shqipërine nga zgjedha turke, në rrethanat e reja që janë krjjuar në vend, pesëmbëdhjetë vite pas vdekjes së të atit? Shkrimtari Bedri Dedja, duke u mbështetur në fabulën dhe subjektin e veprës me të njëjtin titull, shkruar nga Andon Frashëri, ndërtoi mbi skeletin e saj nje vepër te re, së cilës i dha formën e romanit për fëmijë.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928356468
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 172
  • Përmasat e librit: 148 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania