Blije këtë produkt
500 Lekë

I Marri ( Botuar nga: Kompass në 2017 )

Autori:  Kahlil Gibran
Përkthyesi:  Lindita Komani

“Zoti im, synimi im dhe përmbushja ime, jam e djeshmja jote dhe ti je e nesërmja ime. Une jam rrënja jote në toke dhe ti je lulja ime ne qiell, dhe së bashku ne rritemi përballë fytyrës së diellit.” “Atëherë zoti u perkul mbi mua, e në veshët e mi pershpëriti fjalë të embla, dhe ashtu si deti përfaqëson një perrua që rrjedh drejt tij, ai më përqafoi. Dhe kur unë zbrita në lugina dhe fusha zoti ishte gjithashtu atje.”

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Kompass (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 9928-4445-1-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 58
  • Përmasat e librit: 150 x 240 x 3 mm

Njihu me Autorin

Kahlil Gibran -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania