Blije këtë produkt
750 Lekë

Humnera ( Botuar nga: Albas në 2019 )

Përkthyesi:  Ben Andoni

Romani "Humnera" është një rrëfim rreth shpërbërjes së një familjeje, një simbolikë e humnerës shpirtërore që shoqëron ngado qenien njerëzore. Në pjesën e parë, në qendër të rrëfimit vendoset një ushtarak që vuan nga çrregullimi i stresit post-traumatik. Autorit i dhimbset shumë personazhi, ndaj ka zgjedhur të përshkruajë traumën që ka lënë tek ai lufta në ish- Jugosllavi dhe se si ka ndikuar kjo në raportin e tij me të shoqen. Në pjesën e dytë, lexuesi kupton se shkaku i mosmarrëveshjes mes çiftit është djali i tyre - një student i cili përpiqet të gjejë vendin e tij në shoqëri dhe identitetin e tij të humbur. Por për t'ia dalë kësaj, atij i është dashur të bëhet pjesë e një sërë ngjarjesh dramatike. Akoma më dramatike është kthesa e fuqishme që marrin ngjarjet në fund të romanit.

Çmimi: 750 Lekë
Blije këtë produkt
750 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-300-23-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 160
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 12 mm

Njihu me Autorin

Darko Tusevljakovic -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania