Blije këtë produkt
700 Lekë

Homo antarcticus ( Botuar nga: Ombra GVG në 2016 )

Autori:  Luljeta Lleshanaku

Tek  Fëmijët e natyrës , me poezitë e saj të fuqishme, Lleshanaku zbulon të shkuarën e vendit të saj. Ajo i risjell këto gjurmë në lidhje me veten dhe familjen, dhe zbulon se si këto ngjarje ndërhyjnë dhe ndikojnë kujtimet e saj të fëmijërisë dhe gjithë rirrënimin e historisë. Dhimbja, vdekja, burgosjet dhe dëshira, janë disa nga temat që jetojnë thellë në poezitë e bukura të Lleshanakut, poezi që Peter Constantine i ka quajtur  klasiket bashkëkohore të letërsisë botërore. Shtëpia Botuese New Directions

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-132-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 96
  • Përmasat e librit: 150 x 233 x 8 mm

Njihu me Autorin

Luljeta Lleshanaku -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania