Blije këtë produkt
500 Lekë

Hollivudi dhe mafia ( Botuar nga: Botimet MAX në 2011 )

Autori:  Tim Adler
Përkthyesi:  Anxhela çikopano

Hollivudi dhe mafia është një demaskim i bujshëm me dëshmi filmike të marrëdhënieve të rrezikshme, të errëta e gjithaq joshëse mes mafies dhe Hollivudit. Ky libër, i bazuar në dhjetëra burime, heton me kujdes të madh dhe rrëfen haptas historinë e fshehtë të Hollivudit dhe mafies.nPersonazhe të njohura të mafies janë përpjekur të depërtojnë nëpërmjet  ngastrave të parave që u jepnin kompanive të prodhimit, në mënyrë që ta rrisnin pak e nga pak kontrollin mbi to. Në të njëjtën kohë, edhe Hollivudi ka lënë gjurmën e tij mbi vetë mafien. Lidhja mes tyre ka qenë dhe mbetet e ndërsjellë.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet MAX (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-23-30-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 340
  • Përmasat e librit: 0 x 0 x 0 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania