Blije këtë produkt
400 Lekë

Historitë e xhaxha Tonit: Kështjella e viganit të keq ( Botuar nga: Aeditions në 2020 )

Autori:  Grup autoresh
Përkthyesi:  Korab Hoxha

Me historitë e treguara nga xhaxha Toni do të udhëtoni në një botë të mrekullueshme, plot aventura, mister dhe magji. Na ishte njëherë një fshat në zemër të Pyllit të Lisave. Të gjithë atje e donin shumë njëri-tjetrin, porse një ditë ndodhi diçka... Banorët e Pyllit të Lisave jetojnë pranë kështjellës misterioze të një vigani të keq e të çartur, përtej Rrafshinës Kënetore. Historia zë fill kur vigani rrëmben zotin Karotëz dhe e mbyll në burgun e kështjellës së tij. Në këtë seri: Margaritari i madh Të fshehtat e anijes fluturuese Në kërkim të Dodosë së Madh Kthimi i Robinsonit Kështjella e viganit të keq Aldini, arushi magjik

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aeditions (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 287 53 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 64
  • Përmasat e librit: 157 x 225 x 7 mm

Njihu me Autorin

Grup autoresh -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania