Blije këtë produkt
800 Lekë

Historia e qytetërimit shqiptar ( Botuar nga: Akademia e Shkencave e Shqipërisë në 2008 )

Autori:  Kristo Frashëri

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Akademia e Shkencave e Shqipërisë (2008)
  • Botuar në: 2008
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-10-13-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 364
  • Përmasat e librit: 169 x 236 x 17 mm

Njihu me Autorin

Kristo Frashëri -

Kristo Frashëri (17 dhjetor 1920, në Stamboll, Turqi - 31 janar 2016, në Tiranë, ishte historian shqiptar dhe aktivist i Luftës Nacional Çlirimtare.Kristo Frashëri ishtë djali i parë i patriotit dhe rilindasit Anastas Frashëri dhe i Evdhoksi Tole-Ogrenit dhe rrjedh kështu prej njërës nga dinastitë e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania