Blije këtë produkt
1500 Lekë

Historia e Spanjës ( Botuar nga: Dituria në 2012 )

Përkthyesi:  Kujtim YmeriAnila BtriSonila Kora

Ky libër është një paraqitje e shkurtër e shekujve të historisë sonë, e krizave dhe mëdyshjeve të saj, e arritjeve social-ekonomike dhe e shpresës për ditë më të mira “Historia e Spanjës” nuk është vetëm historia e mbretërve dhe heronjve, por edhe ajo e parmendës dhe e kopeve, e udhëtimeve detare dhe e burokracisë, e ligjeve dhe librave, e mbi të gjitha, një kujtim për ata që vuajtën traumën e skllavërisë, shfrytëzimin apo dhimbjen, të cilët retorikat patriotike i kanë harruar.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-103-45-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 528
  • Përmasat e librit: 160 x 240 x 30 mm

Njihu me Autorin

Fernando García -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania