Blije këtë produkt
1500 Lekë

Historia e Perandorisë Osmane ( Botuar nga: Shblu në 2009 )


Teksti “Historia e Perandorisë Osmane” është hartuar në bazë të programit të ri për studentët e histori-gjeografisë me specialitet të parë histori dhe me specialitet të dytë gjeografi. Ky tekst, sigurisht, nuk pretendon të zhvillojë gjithë historinë e Turqisë, e cila ndahet në këto pesë periudha të mëdha: 1. Nga lashtësia deri në periudhën e pushtimit të Anadollit nga turqit selxhukë. 2. Sulltanati i Anadollit. 3. Bejllëqet turke të Anadollit. 4. Perandoria Osmane. 5. Republika e Turqisë.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Shblu (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99927-0-534-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 332
  • Përmasat e librit: 155 x 233 x 16 mm

Njihu me Autorin

Petrika Thëngjilli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania