Blije këtë produkt
800 Lekë

Historia e Perandorisë Bizantine (395-1453) ( Botuar nga: Shblu në 2010 )


Teksti “Historia e Perandorisë Bizantine” është hartuar mbi programet për studentët e degës së historisë të Universitetit të Tiranës. Qëllimi kryesor i këtij teksti është të japë një tablo pak a shumë të plotë të historisë së kësaj perandorie. Libri përbëhet nga tre pjesë të mëdha. Pjesa e I i kushtohet gjendjes ekonomike të shtetit bizantin. Pjesa e II u kushtohet zhvillimeve politike. Pjesa e III i kushtohet qytetërimit bizantin në fushat vijuese: arsim, letërsi, filozofi, teologji, arkitekturë dhe pikturë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Shblu (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99927-0-570-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 330
  • Përmasat e librit: 165 x 238 x 15 mm

Njihu me Autorin

Petrika Thëngjilli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania