Blije këtë produkt
1200 Lekë

Historia e Lëvizjes së Majtë në Shqipëri dhe e themelimit të PKSH-së 1878-1941 ( Botuar nga: Akademia e Shkencave e Shqipërisë në 2006 )

Autori:  Kristo Frashëri

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Akademia e Shkencave e Shqipërisë (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-909-3-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 471
  • Përmasat e librit: 165 x 235 x 25 mm

Njihu me Autorin

Kristo Frashëri -

Kristo Frashëri (17 dhjetor 1920, në Stamboll, Turqi - 31 janar 2016, në Tiranë, ishte historian shqiptar dhe aktivist i Luftës Nacional Çlirimtare.Kristo Frashëri ishtë djali i parë i patriotit dhe rilindasit Anastas Frashëri dhe i Evdhoksi Tole-Ogrenit dhe rrjedh kështu prej njërës nga dinastitë e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania