Blije këtë produkt
1250 Lekë

Historia e Krishtërimit ( Botuar nga: Dituria në 2012 )

Përkthyesi:  Sonila Kora

Që nga zanafilla e deri në ditët e sotme, mesazhi i Jezuit ka nxitur zgjedhje jetësore dhe ka ndikuar në gjuhë e kultura, ligje dhe zakone. Përgjatë kohës, Kishat e krishtera kanë ndryshuar edhe nëpërmjet konflikteve dramatike e përçarjeve, janë përballur me kontradikta dhe dialogë me hebrenjtë, paganët e myslimanët, kanë depërtuar në lëmin e etikës, politikës dhe të së drejtës. Ky vëllim përshkon të gjithë historinë e krishterimit me një vëmendje të orientuar qoftë në zhvillimin e institucioneve kishtare, qoftë në format e besimit të besuar dhe të jetuar. Në këtë libër shpaloset një afresk tërheqës dhe i plotë, duke filluar që nga përhapja e parë e mesazhit ungjillëzues në pellgun e Mesdheut e deri te perspektivat e mijëvjeçarit të tretë.

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-103-43-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 470
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 30 mm

Njihu me Autorin

Gian Luca Potestà -

Giovanni Vian -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania