Blije këtë produkt
500 Lekë

Historia e Jashtzakonshme e Lavinjës ( Botuar nga: Albas në 2017 )

Autori:  Bianca Pitzorno
Përkthyesi:  Dhurata Shehri

Historia e Lavinjës dhe e unazës magjike zë fill një prag Krishtlindjeje, gjatë një darke, ku merrnin pjesë mikesha ime Valentina dhe unë, bashkë me njerëz të tjerë, që nuk është rasti t'i përmend, pasi nuk janë të lidhur drejtpërdrejt me dukurinë "kakë". Prej shumë vitesh, Valentinës i ishte bërë zakon të më kërkonte t'i tregoja histori kake e çiçi. I kisha shpikur nja pesëdhjetë për të. Atë mbrëmje, kur mbarova së treguari historinë e Lavinjës, Valentina, shumë e kënaqur, më tha: "Të lumtël Kjo që më tregove kësaj here ishte e bukurfare, më e bukura." Prandaj, meqenëse pranverën e ardhshme Valentina do të mbaronte klasën e parë dhe dinte të lexonte shumë mirë tashmë, vendosa ta shndërroja historinë e unazës magjike nga një histori të traditës gojore, në një histori të shkruar dhe ta bëj libër për të dhe për të rinj të tjerë që marrin vesh nga kjo punë.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-02-972-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 80
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 7 mm

Njihu me Autorin

Bianca Pitzorno -

Bianca Pitzorno lindi ne Sassari dhe jeton e punon ne Milano. Shkrimtare shu¬me e dashur per lexuesit e rinj, prej vitit 1970 deri me sot ka botuar me shume se dyzet libra, shume svresh te suksesshem. Sot Bianca Pitzorno mbahet si autorja me e rendesishme italiane per femije dhe romanet e saj jane perkthyer ne ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania