Blije këtë produkt
1400 Lekë

Historia e Bletëve ( Botuar nga: Aleph në 2019 )

Autori:  Maja Lunde

HISTORIA E BLETËVE është një roman epik për zhdukjen e bletëve. Në këtë vepër ndërthuren tri histori të vendosura përkatësisht në të shkuarën, të tashmen dhe të ardhmen.Williami është biolog gjenial, depresiv dhe tregëtar farërash i vendosur në Anglinë" e 1852; tashmë ai ka vendosur të ndërtojë një lloj tërësisht të ri kosheresh, gjë që do t'i japë atij dhe familjes nder dhe famë. George është bletëritës amerikan që jeton në SHBA-në e vitit 2007 dhe që po lufton për mbijetesë, por beson se djali i tij mund ta shpëtojë fermën. Ndërkohë Tao, e vendosur në Kinën e së ardhmes, punon në fermën e pllenimit me dorë, në sfondin e errët të zhdukjes së bletëve nga natyra dhe kanosjeve globale. Ajo mbi gjithçka, dëshiron një edukim dhe jetë më të shëndetshme për birin e vet.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aleph (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 368
  • Përmasat e librit: 128 x 208 x 25 mm

Komente editoriale

Komente nga autorë të ndyshëm [Shtëpa Botuese]

"Cilësimet e paraqitura në roman janë mbresëlënëse, vizionare dhe secili karakter është i përkryer në rrënjët e veta të natyrshme në epokën dhe mjedisin e tij’’

JANNEKEN OVERLAND

 

 

Një roman vizionar

LE FIGARO

 

"Maja Lunde krijon tregime jetësore që prekin, të përfshijnë, ndërkohë që hedh dritë mbi një katastrofë globale ‘’

ARNE HUGO STQLAN

Njihu me Autorin

Maja Lunde -

Maja Lunde (lindur në 1975), është autore librash për fëmijë , noveliste, me origjinë nga Norvegjia . Ajo botoi në vitin 2012 novelën për fëmijë Over grensen ,një thriller i viteve 1942 ku Sarah dhe Daniel janë dy çifut të cilët po përpiqen ti shpëtojnë persekutimit nazist gjatë pushtimit ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania