Blije këtë produkt
1200 Lekë

Historia botërore dhe qytetërimi 1 ( Botuar nga: Uegen në 2003 )

Autori:  Carl Grimberg
Përkthyesi:  Balil Gjini

Në 12 vëllime të ndara ju do të keni mundësinë të njiheni me qytetërimet më të rëndësishme të njerëzimit. Historia Botërore dhe Qytetërimi 1: Nga agimet e qytetërimit në fillimet e Greqisë së lashtë : Prehistoria; Egjipti; Assiria dhe Babilonia; Hititët dhe popujt e korridorit sirio-palestinez; Medët dhe Persët; Kultura egjeane; Grekët e epokës legjendare.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2003)
  • Botuar në: 2003
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-54-06-0
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 354
  • Përmasat e librit: 173 x 249 x 33 mm

Njihu me Autorin

Carl Grimberg -

Carl Gustaf Grimberg (22 shtator 1875 në Gothenburg, Suedi - 11 qershor 1941 në Gjursholm) ishte një historian suedez. Prindërit e tij ishin Joel Grimberg dhe Charlotta (Ande Anderson). Në vitin 1919 u martua me Eva Carlsdotter Sparre (1895-1982). Puna më e famshme e Grimbergut është historia e Suedisë. Në ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania