Blije këtë produkt
620 Lekë

Histori misteri dhe terrori ( Botuar nga: Dritan në 2011 )

Autori:  Edgar Allan Poe
Përkthyesi:  Ajsela Koka

Dëgjoni të rrahurat e zemrës së një të vdekuri, mbani vesh ulërimat rrëqethëse të dikujt që është varrosur për së gjalli, shikoni hijen e një fantazme që ngrihet nga varri! Hyni në botën drithëruese, të frikshme, krijuar prej shkrimtarit të parë të madh amerikan të misterit e që të mban zemrën ngrirë, Edgar Alan Po. Insekti prej ari, Shembja e shtëpisë së Ashërve, Zemra tradhtare dhe Fuçia e Amontijados, katër prej tregimeve më të famshme të Posë, janë mbledhur këtu në një variant të lehtë për t'u lexuar e të vështirë për t'u harruar.

Çmimi: 620 Lekë
Blije këtë produkt
620 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-13: 978-99956-21-54-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 232
  • Përmasat e librit: 145 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Edgar Allan Poe -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania