Blije këtë produkt
1000 Lekë

Histori e shkurtër e botës ( Botuar nga: Dudaj në 2018 )

Autori:  Ernst H. Gombrich
Përkthyesi:  Anila Omari

Nje nga vlerat e medha te ketyre "rrefenjave te verteta" eshte se lexohen me nje fryme. Ngjarje te se kaluares, te shume e shume koheve me pare, na duket sikur kane ndodhur sot, Terheqes, plot dije dhe shembuj, Ernst Gombrich na shpalos te gjithe zhvillimin e njerezimit. Kjo eshte historia e botes e rrefyer nga nje mendje e ndritur: joshes si nje roman, i pasur si nje enciklopedi. Ky liber ka zene vendin e vet te padiskutueshem te klasiket.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-556-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 310
  • Përmasat e librit: 138 x 202 x 20 mm

Njihu me Autorin

Ernst H. Gombrich -

ERNST GOMBRICH-u, njeri nga historianet me te rendesishem te artit ne kohen tone, ka lindur ne Vjene, me 1909. Me vone, me 1936, u shperngulfamiljarisht ne Angli. Ne studimet per artin shpreh edhe interesa filozofike dhe psikologjike, çka e kane shtyre tu drejtohet sidomos problemeve metodologjike ne fushen e artit. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania