Blije këtë produkt
700 Lekë

Hesht të lutem! ( Botuar nga: Toena në 2019 )

Autori:  Raymond Carver
Përkthyesi:  Diana Çuli

"Tregimet e Carver-it përmbajnë, nga njëra anë, një patos dhe melankoli intriguese, që nuk të lënë indiferent dhe, nga ana tjetër, një realitet autentik në ndryshim Daily Telegraph Carver-i hodhi gjurmët e një jete të re në gjininë e tregimit të shkurtër. Ai dëshmoi se si humori dhe tragjedia bashkëjetojnë në zemrat e njerëzve të thjeshtë. Falë përmbledhjeve të tij me tregime të shkurtra, poezive dhe eseve, që u botuan gjatë njëmbëdhjetë viteve të fundit të jetës së tij, ai fitoi një numër lexuesish gjithnjë në rritje.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-277-10-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 248
  • Përmasat e librit: 133 x 200 x 20 mm

Njihu me Autorin

Raymond Carver -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania