Blije këtë produkt
500 Lekë

Haxhi Murati ( Botuar nga: Botimet Zambaku në 2007 )

Autori:  Leo N.Tolstoy
Përkthyesi:  Klodian Shehi

Haxhi Murati, krahu i djathtë i luftëtarit epik të Kaukazit, Shejh Shamilit, bëhet i famshëm për trimëritë dhe bëmat e tij në sukseset që arriti në luftën çlirimtare kundër rusëve. Por situata ndryshon nga një ngjarje, tisi i mistershëm i të cilës ende nuk është zbuluar. Haxhi Murati hyn në kalanë Vozdvijenskaja dhe u bë e ditur se ai kaloi në anën e rusëve. Sipas disave, kjo ishte pjesë e një plani të përbashkët të tij me Shejh Shamilin, ndërsa sipas disa të tjerëve, kjo ndodhi si pasojë e prishjes së marrëdhënieve midis tyre.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Zambaku (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 975-266-518-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 188
  • Përmasat e librit: 132 x 200 x 13 mm

Njihu me Autorin

Leo N.Tolstoy -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania