Blije këtë produkt
700 Lekë

Harry Potter dhe dhoma e të fshehtave 2 ( Botuar nga: Dituria në 2002 )

Autori:  Amik Kasoruho

Hoguortsi kërcënohet nga një fatkeqësi! Dikush i shndërron nxënësit e Hoguortsit në gur. Mbase është Drako Mallfoi? Mbase Hagridi? Apo mos është dikush për të cilin ka më shumë dyshime... Harri Poter vetë!?

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2002)
  • Botuar në: 2002
  • ISBN-10: 99927-47-83-8
  • Nr. faqe: 276
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 15 mm

Njihu me Autorin

Amik Kasoruho -

Amik Kasoruho (Tiranë,20 nendor 1932 - Tiranë, 4maj 2014). Shkrimtar dhe përkthyes i mirënjohur shqiptar. Jeta Amik Kasoruho lindi në vitin 1932 në Tiranë. Ishte vetëm 17 vjeç kur u arrestua nën akuzën për agjitacion dhe propagandë dhe u dënua me 10 vjet heqje lirie. Pasi doli nga burgu jetoi në ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania