Blije këtë produkt
1400 Lekë

Harry Fulz -shkolla që ndryshoi Shqipërinë ( Botuar nga: AIIS në 2022 )

Përkthyesi:  Vangjel T. Morcka

Libri i Joan J.Kontos na paraqet një studim të shkëlqyeshëm dhe është ndihmëse e çmuar për studimin e shoqërisë shqiptare gjatë viteve 1920 dhe fillimit të viteve 1930. Gjatë një vizitë në Shqipëri në qershor të vitit 1973, pata rastin të takohem në Tiranë me një mësues të mirënjohur pensionist. Ky më foli gjatë me shumë entuziazëm për Shkollen Teknike shqiptaro-amerikane. Nga ky takim si edhe nga biseda të tjera me shqiptarë, të formuar mes dy luftërave, dukej qartë me sa dashuri e ngrohtësi flitej për Shkollën Teknike shqiptaro-amerikane, për drejtorin si dhe gjithë personelin arsimor të shkollës. Në fjalët e tyre çmohej sinqerisht roli që ka luajtur shkolla në modernizimin e vendit.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: AIIS (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928195432
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 335
  • Përmasat e librit: 144 x 209 x 26 mm

Njihu me Autorin

Joan Jultz - Kontos -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania