Blije këtë produkt
1000 Lekë

Harmoni ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2016 )

Autori:  Vedat Kokona

"Harmoni" eshte nje permbledhje shkrimesh te botuara per here te pare ne vitin 1939.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4065-8-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 192
  • Përmasat e librit: 146 x 208 x 10 mm

Njihu me Autorin

Vedat Kokona -

Vedat Kokona (8 gusht 1913 - 14 tetor 1998) ishte një shkrimtar, përkthyes dhe leksikolog shqiptar, i shekullit të 20-të, i njohur edhe për fjalorët e tij të dyfishtë anglisht-shqip dhe frëngjisht-shqip dhe për kontributin e tij në leksikologjinë dhe leksikografinë shqiptare . Vedat Kokona lindi më 8 ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania