Blije këtë produkt
200 Lekë

Haremi ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2007 )

Autori:  Silvia Mantini
Përkthyesi:  Hasan Bregu

Haremi është një fill i kuq që vjen që nga lashtësia, që i përket kulturës së Lindjes së Afert që prej rreth dymijë vjetësh përpara Krishtit. Është një institucion shoqëror, që lëviz me periudhat e veta, i aftë t' i mbijetojë shpërbërjes otomane dhe fundit të shembullit të tij historik më të famshëm, atij të Topkapisë. Është një botë grash, që jeton akoma sot në kasollet apo në shtëpitë prej rëre të shkretëtirës verioro-afrikane, që përbëhet prej taracave të bardha të shtëpive marokene dhe prej peisazheve të kaltra të detit të Tunizisë.

Çmimi: 200 Lekë
Blije këtë produkt
200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-11-10-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 75
  • Përmasat e librit: 0 x 0 x 0 mm

Njihu me Autorin

Silvia Mantini -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania