Blije këtë produkt
500 Lekë

Hamleti, princi i vështirë ( Botuar nga: Onufri në 2014 )

Autori:  Ismail Kadare

Në këtë libër, Kadareja e sheh Hamletin nga një këndvështrim ndryshe. Ka katër shekuj që pyetjet, dyshimet dhe hamendjet nuk kanë reshtur kurrë për Hamletin. Shumica e tyre përmblidhen pak a shumë në pyetjen nëse ajo ngjarje që shohim në skenë mbulon një tjetër, një tjetër që Shekspiri nuk mundte, nuk e lanë apo nuk donte ta thoshte.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-42-01-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 152
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 17 mm

Njihu me Autorin

Ismail Kadare - 28 Janar 1936

smail@gmail.com - www.kommeshkrujt.al

Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë, disa herë i nominuar për çmimin "Nobel" në letërsi. Shquhet për novela, romane, por ka botuar edhe vëllime me poezi dhe sprova. Nisi të shkruajë kur ishte ende i ri dhe veprat e tij janë përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë të botës. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania