Blije këtë produkt
1200 Lekë

Hajduti dhe rebelja ( Botuar nga: Botime Pegi në 2022 )

Përkthyesi:  Migena Sejdini

Djaloshi 18-vjeçar Niri dhe familja e tij bëjnë një jetë të thjeshtë, por të sigurt, duke punuar në vilën e familjes së pasur Benz. Por kur pandemia pllakos botën, të gjithë lihen në mëshirë të fatit, duke parë në sy honin e një varfërie të skajshme. Ndërsa gjendja e tyre bëhet gjithnjë e më e dëshpëruar, Niri, dikur nxënes manastiri, që respektonte të gjitha rregullat, vendos që të mos presë më duarkryq ndihmat e një qeverie të korruptuar dhe shpërfillese ndaj popullit, madje ai rebelohet edhe ndaj të atit, që tashmë i është dorëzuar fatit të tij.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928371362
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 295
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 24 mm

Njihu me Autorin

Jan - Philip Sendker -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania