Blije këtë produkt
1000 Lekë

Hajdi ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2019 )

Autori:  Johanna Spyri
Përkthyesi:  Çlirim Mukli

I botuar në vitin 1880, ky roman tregon historinë e Hajdit të vogël, e cila mbeti jetime kur ishte vetëm pesë vjeç dhe, për këtë arsye, iu besua kujdesit të gjyshit, një burrë në pamje të jashtme i ashpër. Brenda një kohe të shkurtër, vajzës nis t’i pëlqejë jeta në malet zvicerane. Ditët i kalon së bashku me shokun e saj Peter, mes punëve të shtëpisë dhe livadheve. Vazhdoi kështu deri sa Hajdi u detyrua nga tezja të zhvendosej në Frankfurt, për t’i bërë shoqëri Klarës, një vajze të sëmurë me poliomielit. Mes tyre lind një miqësi e fortë, e cila vazhdoi edhe pas kthimit të Hajdit në male.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-00-382-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 356
  • Përmasat e librit: 142 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

Johanna Spyri -

Johanna Louise Spyri (12 Qershor 1827 – 7 Korrik 1901) ka qene n je autore Zviceriane noveliste ,tregime per femije dhe shume e njohur per librin e saj Haidi. Ka lindur ne Hirzel nje zone rurale e Zvicres . Ne femijeri ,muajt e veres i ka kaluar ne Graubunden ne vendin te cilin ajo e beri pjese te shkrimeve te ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania