Blije këtë produkt
600 Lekë

Hajdi ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2019 )

Autori:  Johanna Spyri
Përkthyesi:  Viola Robo

Hajdi shkon për të jetuar me gjyshin e saj qe kur ishte e vogel. Shtëpia e tij ishte lart në mal, ku ai jetonte i vetmuar larg nga fshati, që ndodhej shumë më poshtë. Për tre vjetët e ardhshëm Hajdi nuk sheh pothuajse askënd tjetër përveç djalit Piter, nënës e gjyshes së tij, por kurrë nuk do të ndihet e vetmuar; ajo jeton sëbashku me natyrën, me erën, me diellin me pemet, me shqiponjat dhe me lulet. Jeta e saj në mal ndërpritet paprtiur, kur ajo shkon në Frankfurt per të qenë shoqëruese e Klarës, një vajzë që nuk mund të ecë. Hajdi miqësohet shumë me Klarën por më pas ndjen mungesën e malit dhe të gjyshit të saj të dashur. Te Hajdi ne shohim vajzën që çdo nënë ëndërron ta ketë. Shume më tepër se një histori për fëmijë, ky rrëfim është gjithashtu një mësim për natyrën e pasigurt të lirisë,një luks që shpesh e marrim si të mirëqenë.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-263-10-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 190
  • Përmasat e librit: 137 x 208 x 15 mm

Njihu me Autorin

Johanna Spyri -

Johanna Louise Spyri (12 Qershor 1827 – 7 Korrik 1901) ka qene n je autore Zviceriane noveliste ,tregime per femije dhe shume e njohur per librin e saj Haidi. Ka lindur ne Hirzel nje zone rurale e Zvicres . Ne femijeri ,muajt e veres i ka kaluar ne Graubunden ne vendin te cilin ajo e beri pjese te shkrimeve te ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania