Blije këtë produkt
1200 Lekë

Gushëkuqi ( Botuar nga: Dudaj në 2016 )

Autori:  Jo Nesbo
Përkthyesi:  Agim Doksani

Luftërat nuk përfundojnë kurrë. Dhe për Herri Holin lufta sapo ka filluar. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, një grup ushtarësh të rinj norvegjezë luftuan në krah të ushtrisë gjermane në dyert e Leningradit . Janë "burrat e frontit". Beteja i bashkoi si një grusht i vetëm, por në fund të luftës, një vrasje e çuditshme dhe një dezertim e përçanë dhe e shthurën grupin. Kur, shumë vite më vonë, në malet rreth Oslos gjenden gëzhojat e një Marklin~i, një pushkë gjermane që, falë precizionit të lartë, është instrumenti ideal për një vrasës profesionist, Herri Holi e nuhati që pas asaj gjetjeje fshihej diçka më e madhe. Dhe në gjurmët e asaj arme të pazakontë ngjizet një llum tradhtish e hakmarrjesh prej nga zor se mund të dilet. "Nuk është thjesht crime novel më e mirë e Norvegjisë. Është më e mira në botë." "ABC Nyheter"

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-514-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 552
  • Përmasat e librit: 145 x 22 x 25 mm

Njihu me Autorin

Jo Nesbo -

Jo Nesbo i lindur me 29 mars te 1960 nga norvegjia, eshte nje shrimtar ,muzikant, dhe reporter . Ne Mars te 2019 ai botoi novelen e tij e cila pati nje sukses te madh dhe eshte perkthyer ne 40 gjuhe te botes. Ai eshte gjithashtu vokalisti kryesor dhe tekstshkrues ne nje band muzikore ne Norvegji e quajtur ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania