Blije këtë produkt
600 Lekë

Gruaja e pyllit ( Botuar nga: Dituria në 2001 )

Autori:  Theresa Tomlinson
Përkthyesi:  Ilira Shurbani

Kush do t'i mbrojë të varfrit kundër padrejtësisë dhe mizorise? Kur pesëmbëdhjetëvjeçarja Meri de Holt ikën nga shtepia, ka një arsye të fortë: xhaxhai, i cili e ka rritur, do që ta martojë me një pasanik plak. Meri do të bëhet Zonja e Gjelbër e pyllit dhe do të fillojë një jetë të re, me një emër tjetër, Mariana. Njerëzit do të dëgjojnë për të, për mirësinë dhe dorën e saj që shëron mrekullisht dhe do të mendojnë se është një shtrigë... Në të vërtetë, ajo është ngushëllimi i vetëm i të varfërve. Një grup grash që rebelohen kundër padrejtësive, do të bashkohen në pyll dhe pasi Mariana të bindet se cili është misioni i saj, ndoshta as dashuria për Robertin, pjesëtar i një bande që grabit të pasurit për t'ua dhuruar të varfërve, besnik i Mbretit Riçard, nuk do ta kthejë mbrapsht. Një roman plot aventura, me ngjarje që zhvillohen në Anglinë mesjetare, një variant i jashtëzakonshëm, i ritreguar, i legjendës së Robin Hudit.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2001)
  • Botuar në: 2001
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927 47 60 9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 160
  • Përmasat e librit: 142 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Theresa Tomlinson -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania