Blije këtë produkt
700 Lekë

Gruaja dhe familja në 40 hadithe ( Botuar nga: Botime ALSAR në 2021 )

Autori:  Zekeriya Güler
Përkthyesi:  Ilda Canja Abdiu

Libri që keni në dorë është një punim që nga tematika e Dyzet Haditheve tregon se cila është pozita e gruas në Islam dhe cili duhet të jetë identiteti dhe personaliteti i saj, sipas fjalëve të të Dërguarit të Allahut. Nëpërmjet përpjekjes për t'u bërë një komentim modest këtyre haditheve, është krijuar mundësia për të treguar se si gratë, në periudhën e injorancës/xhahilijetit shtypeshin, përçmoheshin, dhunoheshin, braktiseshin, iu mohohej liria dhe të drejtat e tyre, ndërsa Allahu i Lartësuar nëpërmjet Profetit te tij, u dha lavdi, nder dhe dinjitet.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime ALSAR (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928319395
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 272
  • Përmasat e librit: 140 x 215 x 20 mm

Njihu me Autorin

Zekeriya Güler -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania