Blije këtë produkt
700 Lekë

Gratë janë më të forat se mallkimet ( Botuar nga: Sfida në 2020 )

Autori:  Sotiraq Spirollari

DETI ËSHTË GRUA Deti i mban të gjitha!/ Në bark:/ gjallesat, errësirën, enigmat, intrigat.../ Në shpinë:/ divorcet, dashuritë, mosmirënjohjet trishtimin e qyteteve, mjegullat mendore.../ Sa vështirë të jesh det!/ Det i shpirtit, Det i dhimbjes, Deti është grua!/ Shkon në gjumë me dhimbje, zgjohet në dhimbje / Gjithmonë na pret me buzëqeshje në pëshpëritjet tona/ Vetëm deti e di kur vijnë erërat dhe yjet, / kur qiejt janë të argjendtë dhe të shtresuar, / Vetëm deti e di sa të bukur mund të vijnë agimet, / bashkë me eksitimin nëpër erë të barabelave.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Sfida (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 4492 9 0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 130
  • Përmasat e librit: 134 x 210 x 8 mm

Njihu me Autorin

Sotiraq Spirollari -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania