Blije këtë produkt
800 Lekë

Gra të vogla ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2005 )

Autori:  Luiza Mei Ellkot
Përkthyesi:  Guri Shyti

Një nga librat më të bukur të të gjitha kohërave "Gra të vogla" është më shumë se kaq: një libër i pavdekshëm. Ky libër, që nga koha e botimit të parë e deri më sot, është ribotuar pafundësisht. Pasi të lexohet është e pamundur të harrohet. Jeta e përditshme e motrave Març, nëpërmjet gëzimeve, keqkuptimeve dhe dashurive të para, ka mrekulluar dhe vazhdon të mrekullojë lexuesit e të gjithë botës. E dashura Beti, e talentuara Xho, e brishta Megi, ngacmuesja Emi, këto janë katër motrat Març. Përmes ëndrrave të tyre, gratë e të gjitha moshave janë bërë pjesë e kësaj familjeje të pakrahasueshme dhe janë ndier thellësisht të kënaqura, kur Megi shkëputet nga rrethi i motrave për të filluar një jetë të re...

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2005)
  • Botuar në: 2005
  • ISBN-10: 99927-52-58-0
  • Nr. faqe: 336
  • Përmasat e librit: 134 x 203 x 27 mm

Njihu me Autorin

Luiza Mei Ellkot -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania