Blije këtë produkt
800 Lekë

Golemi ( Botuar nga: Pika pa sipërfaqe në 2015 )

Autori:  Gustav Meyrink
Përkthyesi:  Ervin Lani

"Kemi kështjellën, por jo Kështjellën e Kafkës, kemi procesin, por jo Procesin e Kafkës dhe një Pragë, që nuk është Praga e Kafkës." Robert Irvin "Kabala gjeti nëpër geto strehën e përshtatshme për spekulimet e veta të çuditshme mbi natyrën e Zotit, mbi fuqinë magjike të letrave, dhe mundësinë për ithtarët e saj që të krijonin një njeri, njëlloj siç krijoi Zoti Adamin. Ky njeri u quajt Golem. Gustav Meyrink e përdor këtë legjendë për të ndërtuar një mjedis onirik në Anën Tjetër të Pasqyrës, duke i përcjellë këtij mjedisi një tmerr aq të prekshëm, saqë më ka mbetur në kujtesë për vite të tëra." Jorge Luis Borges

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pika pa sipërfaqe (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-185-10-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 254
  • Përmasat e librit: 135 x 204 x 16 mm

Njihu me Autorin

Gustav Meyrink -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania