Blije këtë produkt
1190 Lekë

Gjeniu II: Në luftë me jetën ( Botuar nga: Argeta LMG në 2020 )

Autori:  Theodore Dreiser
Përkthyesi:  Mahmud Bobrati

Është e çuditëshme se si sukseset e jetës janë në gjëndje të mbyllin plagët e së kaluarës; të mbulojnë të çarat, siç bëjnë bimët kacavjerrës dhe të krijojnë iluzionin e lumturisë dhe të mirëqenies aty ku ndodhen vujte shpirtërore dhe dëshpërime. Kështu ndodhte puna edhe me Anxhelan dhe Juxhinin.Ata po jetonin prapë së bashku, po u afroheshin pak nga pak të gjithë miqve të tyre të vjetër dhe, në pamjen e jashtme, dukeshin aq të lumtur, sikur anija e lumturisë së tyre bashkëshortore të mos kish kaluar asnjë shtërngatë...

Çmimi: 1190 Lekë
Blije këtë produkt
1190 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Argeta LMG (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 303 19 6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 450
  • Përmasat e librit: 143 x 205 x 36 mm

Njihu me Autorin

Theodore Dreiser -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania