Blije këtë produkt
300 Lekë

Gjenerali prej bore ( Botuar nga: Logoreci në 2006 )

Autori:  Viktor Canosinaj

Përralla me ilustrime nga autori i mirënjohur, Viktor Canosinaj.

Çmimi: 300 Lekë
Blije këtë produkt
300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Logoreci (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-869-4-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 56
  • Përmasat e librit: 158 x 223 x 3 mm

Njihu me Autorin

Viktor Canosinaj -

Viktor Canosinaj lindi në vitin 1960 në Vlorë. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë - Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania