Blije këtë produkt
500 Lekë

Gjendja njerëzore ( Botuar nga: Dita 2000 në 2006 )

Autori:  Hannah Arendt
Përkthyesi:  Stavri Pone

Libri “Gjendja Njerëzore”, trajton kuadrin e politikës dhe jo vetë politikën, si dhe tenton një rikonstruksion fenomenologjik të aktivitetit njerëzor për të përcaktuar llojin e veprimit që i përket politikës. Problemet që shquante Arendt në atë kohë, vazhdojnë të qëndrojnë përballë nesh edhe sot. Si një vepër klasike për teorinë politike, “Gjendja Njerëzore” ka rezultuar edhe e gjithë kohëshme.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dita 2000 (2006)
  • Botuar në: 2006
  • ISBN-10: 99943-942-0-7
  • Nr. faqe: 404
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Hannah Arendt -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania