Blije këtë produkt
1200 Lekë

Gjakmarrja - drejtësia private përballë sistemit Gjyqësor shqiptar ( Botuar nga: UETPRESS në 2021 )

Autori:  Teuta Vodo

Teuta Vodo adreson fenomenin e gjakmarrjes përmes një analize historike, statistikore dhe intervistuese duke zbuluar një fenomen kompleks që përfshin qasjet fillestare të gjyqësorit ndaj gjakmarrjes. Kjo tregon se forcimi i besimit tek institucionet dhe një qeverisjeje efektive për të formuar shtetin e së drejtës.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928320537
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 303
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania