Blije këtë produkt
400 Lekë

Garat e pazhvilluara të pyllit ( Botuar nga: Emal në 2018 )

Autori:  Asllan Kasa

Lindur në Shijak më 08 janar 1943. Ka mbaruar Institutin e Fiskulturës ‘Vojo Kushi’, sot Akademia e Sporteve, më 1967. Kontributi i tij per shoqërinë është vlerësuar shumë nga shoqëria dhe shteti me medalje e tituj të ndryshëm. Për figurën e tij kanë shkruar shumë organe si brenda dhe jashtë vendit. Eshtë autor i shumë shkrimeve profesionale e artistike. Ka referuar e ka dhënë emisione në radio dhe televizione. Më parë ai është diplomuar si ndihmës mjek, në shkollën e mesme mjeksore në Tiranë. Eshtë njeri me interesa të gjera në shumë fusha të jetës dhe për këtë është vlerësuar me titullin "Mirënjohje e qytetit të ' Durrësit" me urdhërin "Naim Frashëri" dhe "Nënë Tereza", “Qytetar nderi i Shijakut” dhe “Mjeshtër i Madh i Punës’’. Libri “Garat e pazhvilluara të pyllit” është libri i dytë në fushën e letërsisë për fëmijë, fushë të cilën e dashuron.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Emal (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 000 0000 000 00 00
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 36
  • Përmasat e librit: 129 x 205 x 4 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania