Blije këtë produkt
400 Lekë

Fluturim natën ( Botuar nga: Botimet Zambaku në 2014 )

Përkthyesi:  Orland Novaku

“Fluturim natën” është novela e dytë e shkruar prej shkrimtarit të mirënjohur frëng, Antoine de Saint-Exupery. Me t'u botuar në vitin 1931, ai u kthye në një prej libraye më të lexuar. Po në atë vit fiton çmimin "Prix femina", çka e ktheu ne një libër të njohur në shkallë më të gjerë ndërkombëtare. Si në të gjitha shkrimet e këtij autori, aventura, që aq shumë herë ngjall misterin e kureshtjen tek lexuesi, shoqërohet me meditime të thella individualë rreth vetes dhe jashta saj. Lexuesi e kupton më mirë këtë, pasi është njohur më parë me "Princin e vogël" e nëse jo, e kupton më mirë, kur nuk mund të rrijë pa u njohur me “Princin e vogël”, pasi të ketë lexuar "Fluturim natën". Sepse të gjitha novelat e këtij autori bartin diçka krejt të veçantë, ekzuperiane, që i kthen në libra leximi e rileximi pandërprerë të vazhdueshëm. Radhën mund ta zgjidhni vetë mes këtyre dy librave të botuar po prej shtëpisë botuese "Zambaku".

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Zambaku (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-08-72-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 90
  • Përmasat e librit: 135 x 201 x 7 mm

Njihu me Autorin

Antoine De Saint-Exupéry -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania