Blije këtë produkt
1300 Lekë

Flokëkuqja ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2016 )

Autori:  Orhan Pamuk
Përkthyesi:  Spartak Kadiu

“Flokëkuqja” është vepra më e fundit në shqip e nobelistit turk, Orhan Pamuk, të cilën e ka përkthyer Spartak Kadiu në gjuhën origjinale. Një tjetër majë e mjeshtrit të letrave, fama dhe numri i lexuesve rritet çdo ditë.

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-221-08-07
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 313
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

Orhan Pamuk - 02 Mars 2016

http://www.orhanpamuk.net/

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania