Blije këtë produkt
800 Lekë

Flamuri që ringjalli një komb ( Botuar nga: Erik në 2012 )


Besojmë se ky botim në 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, do të luajë rolin e tij njohës dhe edukativ, si një përpjekje pozitive në afirmimin e vlerave, fakteve e dokumenteve historike. Është një nderim dhe mirënjohje ndaj përkushtimit të asaj pjese të kujtesës kombëtare, e cila mbas epokës heroike skënderbejane të shekullit XV, përbën një kulminacion të ri të historisë në rrafsh kombëtar dhe ndërkombëtar, afirmon dinjitetin, forcën krijuese, kuptimshmërinë e sakrificave, vetëmohimin dhe shikimin largpamës të shqiptarëve, dashurinë e tyre për atdheun dhe kombin e vet.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Erik (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-123-40-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 184
  • Përmasat e librit: 256 x 185 x 10 mm

Njihu me Autorin

Dëshira Jazexhiu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania