Blije këtë produkt
1000 Lekë

Flakët e zemërimit ( Botuar nga: Uegen në 2006 )

Autori:  Wilbur Smith
Përkthyesi:  Mirela PapaIlir Papa

Përsëri Afrika, me skenarët e saj të një bukurie madhështore, qëndron si sfond i këtij romani të paharrueshëm. Manfred De la Rei dhe Shasa Kortnej lënë mënjanë urrejtjen atavike që i ndan për t'u bashkuar në luftën kundër apartheid-it. Por lufta përhapet e pamëshirshme dhe në konflikt shpërthejnë urrejtja dhe vrulli, kudo ndizen "flakët e zemërimit”…

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-31-81-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 604
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 40 mm

Njihu me Autorin

Wilbur Smith -

Wilbur Smith Addison (lindur më 9 January 1933) është një romancier i Afrikës së Jugut i specializuar rreth përfshirjes ndërkombëtare në Afrikën Jugore përgjatë tre shekujve, shihet nga pikëpamjet e të dy familjeve të zezë dhe të bardhë. Një kontabilist me profesion, ai fitoi një kontratë film me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania