Blije këtë produkt
1200 Lekë

Fjalori i Gazullit (Fjalorthi i Ri) ( Botuar nga: Çabej në 2009 )

Autori:  Nikollë Gazulli

Dalja sërish në dritë e Fjalorit të Gazullit mëton të rivendosë raporte të drejta ndërmjet dokumentimit të dy korpuseve gjuhësore shqipe, gegë e toskë. Ky fjalor përbën një pasuri madhore pasi treva e Malësisë së Madhe ku u mbështet Gazulli është burimore dhe shumë pak e cënuar gjuhësisht në krahasim me Shkodrën dhe rrethinat, jo vetëm falë izolimit historik të saj, por edhe për veçoritë gjeomorfologjike që e karakterizojnë.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-33-61-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 545
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 26 mm

Njihu me Autorin

Nikollë Gazulli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania